Benin - afgerond project
Benin is een arm land in het westen van Afrika. De bevolking heeft te lijden onder corruptie, werkloosheid, analfabetisme en armoede. Met het konijnenproject kunnen de arme boeren op een snelle en relatief eenvoudige wijze een inkomen verdienen.
Meer informatie
De konijnen worden het hele jaar door collectief verkocht op de markt en binnen de gemeenschap. Een gedeelte van de opbrengst wordt gebruikt om konijnenvoer te kopen. Het geld dat overblijft wordt gebruikt om eten te kopen en om scholing voor de kinderen te betalen.
De konijnen worden inmiddels al voor de tweede keer worden doorgegeven. Deze keer aan vier families in een nieuw dorp; Podji les months.
De konijnen worden inmiddels al voor de tweede keer worden doorgegeven. Deze keer aan vier families in een nieuw dorp; Podji les months.
Meer informatie
Soyo, in het zuiden van Benin
Project periode 2005-2008
PartnersElevages Sans Frontières Frankrijk (E.S.F.) is partner van dit project. E.S.F Benin is de projecthouder en Heifer Nederland heeft dit project financieel gesteund.
Doelstellingen
- het verbeteren van de voeding van de families doordat zij nu het voedzame vlees kunnen eten, waar veel eiwitten inzitten
- strijden tegen de armoede en de rurale leegloop van de dorpen
- bevorderen van lokale cultuur in d’Allada
- zorgen dat konijnen verkocht kunnen worden op de lokale markt
Achtergrond project
De erfenis van het marxisme van de jaren '80 is nog steeds voelbaar in Benin. Het land gaat gebukt onder grote corruptie. De economische groei is onvoldoende om het land aan de armoedespiraal te ontrukken. Het hoge percentage analfabetisme vormt een extra obstakel.
De belangrijkste activiteit van de mensen in Soyo om in hun bestaansvoorwaarden te voldoen is de landbouw. De landbouw is gebaseerd op het houden van kippen, kleine herkauwers en varkens. Vrouwen hebben vaak een kleinschalig handeltje van het verkopen van lichtbewerkte producten, zoals maïspap.
Sinds 6 juni 1995 is er een coöperatie gestart onder de naam “Coopérative d’Ecoulement d’Approvisionnement et Transformation de Soyo”. Zij ondernemen activiteiten waarmee zij een inkomen kunnen verdienen, waaronder de transformatie van sojabonen en de bereiding van zeep.
Het project
10 families hebben in september 2005 konijnen ontvangen. Een tweede groep, tevens bestaande uit 10 families heeft in april 2006 op hun beurt 8 konijnen van de eerste groep families ontvangen (aflossing van de Levende Lening).
Naast de konijnen ontvangen de families ondersteuning in de kosten van konijnenvoer.
Meer informatie
Meer informatie
Waarom konijnen?
In Benin is het eten van konijnen heel gebruikelijk. Om die reden kwamen de arme boeren bij Heifer met de vraag om konijnen. De boeren in Benin zijn erg arm en voor het houden van konijnen is relatief weinig nodig. Ze planten zich snel voort en zo kunnen de boeren snel een inkomen verdienen met de verkoop van konijnen op de lokale markt.
Meer informatie



